Young Participants - Members

Young Participants 2016
NAME NATIONALITY GROUP
Mr Isidoros KOUVELOS GREECE EPHORIA
Prof. Dr Konstantinos GEORGIADIS GREECE EPHORIA
Prof. Dionyssis GANGAS GREECE EPHORIA
Dr Ian BRITTAIN UNITED KINGDOM LECTURERS
Mrs Eugenia CHIDHAKWA ZIMBABWE LECTURERS
Dr Francis GABET SWITZERLAND LECTURERS
Dr Erica GOBBI ITALY LECTURERS
Dr John KARAMICHAS IRELAND LECTURERS
Prof. Dr Marion KEIM LEES SOUTH AFRICA LECTURERS
Dr Miranda KIURI BELGIUM LECTURERS
Mr Wilfried LEMKE  SWITZERLAND LECTURERS
Prof. Jon Helge LESJO NORWAY LECTURERS
Prof. Athanasios PAPAIOANNOU  GREECE LECTURERS
 Prof. Hai REN CHINA LECTURERS
Mr Juan Antonio SAMARANCH SPAIN LECTURERS
Dr Uri SCHAEFER GERMANY LECTURERS
Elizabeth SLUYTER-MATHEW SWITZERLAND LECTURERS
Prof. Otávio TAVARES SPAIN LECTURERS
Mr Ching-Kuo WU (TPE) TAIWAN CHINEES TAIPEI LECTURERS
Ms Anne – Flore AGNOT (FRA) FRANCE COORDINATORS
Ms Georgia BOUKLA (GRE) GREECE COORDINATORS
Dr Cristina CORTIS, PhD (ITA) ITALY COORDINATORS
Ms Maria Fernanda DELGADO DEL RIO (MEX) MEXICO COORDINATORS
Mr Alexander DIMITRIJEVIC (SRB) SERBIA COORDINATORS
Ms Anna ‘EDES (HUN) HUNGARY COORDINATORS
Ms Cecile FAYE (SEN) SENEGAL COORDINATORS
Mr Andrea FUSCO (ITA) ITALY COORDINATORS
Ms Ekaterina GOROKHOVA (RUS) RUSSIA COORDINATORS
Mr Mohammad Jalal HAMWI (SYR) SWEDEN COORDINATORS
Ms Maryam JAFARI (IRA) IRAN COORDINATORS
Mr Jawid KHAWAR  AFGHANISTAN COORDINATORS
Mr Michail MANGASAROV (AUT) AUSTRIA COORDINATORS
Ms Minami MURAYAMA (JAP) JAPAN COORDINATORS
Mr Alakwisa Abraham PHIRI (ZAM) ZAMBIA COORDINATORS
Mr Jatin RANA (IND) INDIA COORDINATORS
Mr Christian SALEH HAJJ (LEB) LEBANON COORDINATORS
Mr Panagiotis SPYROPOULOS (GRE) GREECE COORDINATORS
Mr Tony TARRAF (LEB) LEBANON COORDINATORS
Mr Panagiotis TRIKALIOTIS (GRE) GREECE COORDINATORS
Mr Martin UTHAG (NOR) NORWAY COORDINATORS
Mr Henege Don Sameera Priyadharshi
WIJAYAGUNARANTE (SRI)
SRI LANKA COORDINATORS
Ms Ana Maria De Almeida TROSO ANGOLA PARTICIPANTS
Ms Karin CLASHING O’ REILLY ANTIGUA & BARBUDA PARTICIPANTS
Mr Tamali NELSON  ANTIGUA & BARBUDA PARTICIPANTS
Ms Elena Iñiguez DE HEREDIA  ARGENTINA PARTICIPANTS
Mr Marcos LANUSSE  ARGENTINA PARTICIPANTS
Ms Christine ALEKSANYAN  ARMENIA PARTICIPANTS
Mr Vagharshah STEPANYAN  ARMENIA PARTICIPANTS
Mr Anthony Oswald WEVER  ARUBA PARTICIPANTS
Mr Alexander MAYER  AUSTRIA PARTICIPANTS
Mr Dominik SANDLER  AUSTRIA PARTICIPANTS
Ms Lilly VIDLER AUSTRALIA PARTICIPANTS
Ms Miss Mahfuza KHATUN  BANGLADESH PARTICIPANTS
Mr Risalatul ISLAM  BANGLADESH PARTICIPANTS
Ms Daneka HEADLEY   BARBADOS PARTICIPANTS
Mr Akel ROACH   BARBADOS PARTICIPANTS
Ms Lolita KATSORA  BELARUS PARTICIPANTS
Mr Simon PLASSCHAERT BELGIUM PARTICIPANTS
Ms Nicky VAN ROSSEM BELGIUM PARTICIPANTS
Mr Rayane ALOGNISSO (FR) BENIN PARTICIPANTS
Ms Ms Teodora TODOROVA  BULGARIA PARTICIPANTS
Mr Lyubomir GEORGIEV BULGARIA PARTICIPANTS
Ms Dulcie BASSOGLOG CAMEROUN PARTICIPANTS
Mr Abdoun NASSIR CAMEROUN PARTICIPANTS
Ms Rose COSSAR  CANADA PARTICIPANTS
Ms Tanya NGYUEN  CANADA PARTICIPANTS
Ms Lauren ADAMS  CANADA PARTICIPANTS
Ms Jaqueline GRAÇA  CAPE VERDE PARTICIPANTS
Mr Emanuel PASSOS  CAPE VERDE PARTICIPANTS
Ms  Yendi ZHANG  PEOPLE’S REPUBLIC OF CHINA PARTICIPANTS
Mr Rongtiam WU PEOPLE’S REPUBLIC OF CHINA PARTICIPANTS
Mr Shuai LU  PEOPLE’S REPUBLIC OF CHINA PARTICIPANTS
Ms Harriet Kuraia RAUI (ENG) COOK ISLANDS PARTICIPANTS
Ms Paula Herrera HERNANDEZ   COSTA RICA PARTICIPANTS
Mr Felipe CAMACHO  COSTA RICA PARTICIPANTS
Ms Romana Tea KIRINIĆ  CROATIA PARTICIPANTS
Ms Nika JUKIĆ CROATIA PARTICIPANTS
Ms Maria PAPADOPOULOU CYPRUS PARTICIPANTS
Mr Athos CONSTANTINIDES  CYPRUS PARTICIPANTS
Ms Milada TRUKSOVA  CZECH REPUBLIC (CZE) PARTICIPANTS
Mr David ZRUST  CZECH REPUBLIC (CZE) PARTICIPANTS
Ms Reem EL SHOBARY EGYPT (EGY) PARTICIPANTS
Ms Triin TAHEPOLD  ESTONIA (EST) PARTICIPANTS
Mr Ergo KUKK ESTONIA (EST) PARTICIPANTS
Ms Emeline WATTEZ FRANCE PARTICIPANTS
Mr Laurent MARSZALCK FRANCE PARTICIPANTS
Mr Maxime TROALE FRANCE PARTICIPANTS
Ms Ketevani OTARASVILI  GEORGIA PARTICIPANTS
Ms Kathrin FREUDENBERGER GERMANY PARTICIPANTS
Ms Julia Pauline SURA GERMANY PARTICIPANTS
Mr Daniel MARCHI GERMANY PARTICIPANTS
Ms Nina SMITH  GREAT BRITAIN PARTICIPANTS
Mr Carl KONADU   GREAT BRITAIN PARTICIPANTS
Ms Panagiota TSAKIRI GREECE PARTICIPANTS
Mr Panagiotis PANOUTSOS TALKOWSKI GREECE PARTICIPANTS
Ms Vera KOKKALI  GREECE PARTICIPANTS
Mr Ioannis DELINTADAKIS GREECE PARTICIPANTS
Ms Lourdes María LÕPEZ MENA    GUATEMALA (GUA) PARTICIPANTS
Mr Ignacio TOBAR SOLORZANO   GUATEMALA (GUA) PARTICIPANTS
Mr Baba Oumar TOURÉ (FR) GUINEA PARTICIPANTS
Ms Marie Danielle Lorina FISH (FR) HAITI PARTICIPANTS
Ms Hiu Ying Angel WONG  HONG KONG PARTICIPANTS
Ms Éva BALOG HUNGARY PARTICIPANTS
Ms Mildur SIGNRDARDOTTIS  ICELAND PARTICIPANTS
Mr Bjarki GISLASON  ICELAND PARTICIPANTS
Ms  Hana BEN AMI  ISRAEL PARTICIPANTS
Mr Philip PERLOV ISRAEL PARTICIPANTS
Ms  Valeria DAGIANTI   ITALY PARTICIPANTS
Ms Alice IANNACCONE  ITALY PARTICIPANTS
Mr Alessandro COPPARI ITALY PARTICIPANTS
Ms Rena HAYAKAWA  JAPAN PARTICIPANTS
Mr Keita FUKUDA  JAPAN PARTICIPANTS
Mr Basel AL – NOBANI  JORDAN PARTICIPANTS
Ms Celestine KARONEY  KENYA PARTICIPANTS
Ms Yae Seul KIM  REPUBLIC OF KOREA PARTICIPANTS
Ms Min Ji KO REPUBLIC OF KOREA PARTICIPANTS
Mr Se Woong JANG  REPUBLIC OF KOREA PARTICIPANTS
Ms Gita JAKOVLEVA  LATVIA PARTICIPANTS
Mr Karlis VITOLINS LATVIA PARTICIPANTS
Ms Christel EL SANEH  LEBANON PARTICIPANTS
Mr Thabiso MOEA LESOTHO PARTICIPANTS
Ms Iveta KASKEVICIUTE LITHUANIA PARTICIPANTS
Mr Justinas DAUGELA  LITHUANIA PARTICIPANTS
Ms Katrina Ann ABDUL HADI MALAISIA PARTICIPANTS
Mr Mohamad Shafiq IBRAHIM  MALAISIA PARTICIPANTS
Ms Neesha HALEEM MALDIVES PARTICIPANTS
Mr Hassan Afsheen SHAHEEM MALDIVES PARTICIPANTS
Ms Fatoumata FAROTA  MALI PARTICIPANTS
Ms Brenda MUSCAT MALTA PARTICIPANTS
Ms Susana Leticia ALCARAZ GONZALEZ MEXICO PARTICIPANTS
Mr Guillermo VILA VELÁZQUEZ MEXICO PARTICIPANTS
Ms Ana SVETOVA REPUBLIC OF MOLDOVA PARTICIPANTS
Mr Cornel JOSAN REPUBLIC OF MOLDOVA PARTICIPANTS
Mr Thomas Edwards CHAMPION (FR)  MONACO PARTICIPANTS
Ms Nabita SHRESTHA NEPAL PARTICIPANTS
Mr Suprasiddha TAMRAKAR NEPAL PARTICIPANTS
Ms Emma WEENINK NEW ZEALAND (NZL) PARTICIPANTS
Mr Glenn EYERS NEW ZEALAND (NZL) PARTICIPANTS
Ms Signe Rismyhr ENGELUND NORWAY PARTICIPANTS
Mr Michael ERIKSSON  NORWAY PARTICIPANTS
Ms Ekeoma Chinedum OGAZI NIGERIA PARTICIPANTS
Mr Samuel Fagunwa FADELE NIGERIA PARTICIPANTS
Ms Suzan AMER  PALESTINE PARTICIPANTS
Ms Shareena Sarah TANABI PAPUA NEW GUINEA PARTICIPANTS
Ms Ana BIEDERMANN  PARAGUAY PARTICIPANTS
Mr Diego Sebastian GELEANO HARRISON  PARAGUAY PARTICIPANTS
Ms Simone DE SOUZA  PERU PARTICIPANTS
Mr Alejandro QUIŇONES  PERU PARTICIPANTS
Ms Ilona ZAJĄC  POLAND (POL) PARTICIPANTS
Ms Marta LOPES  PORTUGAL PARTICIPANTS
Mr Tiago VENÂNCIO  PORTUGAL PARTICIPANTS
Ms Natalia Ivonne RAMIREZ IRIZARRY PUERTO RICO PARTICIPANTS
Mr Dabid B. LOPEZ FAURA PUERTO RICO PARTICIPANTS
Ms Bianca – Gabriela DÍNÍTA  ROMANIA PARTICIPANTS
Mr Alexander – Cristian PADURE ROMANIA PARTICIPANTS
Ms Aneta KOKSHAROVA  RUSSIAN FEDERATION PARTICIPANTS
Ms Florida ULYAMAEVA RUSSIAN FEDERATION PARTICIPANTS
Ms Ijimbere NAICKEY RWANDA PARTICIPANTS
Mr Mohammed RSEED ALRWIS SAUDI ARABIA PARTICIPANTS
Mr Vladan MIHAJLOVIĆ  SERBIA PARTICIPANTS
Ms Gina – Maria SEDGWICK  SEYCHELLES PARTICIPANTS
Mr Roy GORINDEN  SEYCHELLES PARTICIPANTS
Ms Samantha Wong XIN YEE SINGAPORE PARTICIPANTS
Mr Daniel Joshua LEE WEI HU  SINGAPORE PARTICIPANTS
Mr Matej DEBELAK  SLOVENIA PARTICIPANTS
Ms Lysa WINI SOLOMON ISLANDS PARTICIPANTS
Ms Elena de VEGA RAO  SPAIN PARTICIPANTS
Mr Saul MANZANO  SPAIN PARTICIPANTS
Ms Thiloshini DASSANAYAKE ABEYSEKERA SRI LANKA PARTICIPANTS
Mr Gobinath SIVARAJAH SRI LANKA PARTICIPANTS
Ms Nawar KAMALELDIN ABDALLA ELOBAID SUDAN PARTICIPANTS
Ms Hiba ABDELRAHIM MOHAMED ABDELAZIZ SUDAN PARTICIPANTS
Mr Amjed Amin ABDELGALIL MUSTAFA SUDAN PARTICIPANTS
Mr Mohamed Yousif NORELHUDA ELHAG SUDAN PARTICIPANTS
Ms Nomcedo Wendy MASHABA SWAZILAND PARTICIPANTS
Mr Bandile Oupa DLAMINI  SWAZILAND PARTICIPANTS
Ms Sarah VÖGTLI  SWITZERLAND PARTICIPANTS
Mr Raphaël JEAN – RICHARD   SWITZERLAND PARTICIPANTS
Ms Chia-Ling KO  CHINESE TAIPEI PARTICIPANTS
Mr Sheng-Hsiang HSU  CHINESE TAIPEI PARTICIPANTS
Ms Umeda IBRATSHOEVA TAJIKISTAN PARTICIPANTS
Mr Farkhod SHARIFI TAJIKISTAN PARTICIPANTS
Mr Thassana TRAIRAT THAILAND PARTICIPANTS
Ms Bandhita SRINUALNAD THAILAND PARTICIPANTS
Ms Renee CHARLES (ENG) TOBAGO PARTICIPANTS
Ms Serife Gamze ULKER TURKEY PARTICIPANTS
Mr Arthur NUWAGABA (ENG) UGANDA PARTICIPANTS
Mr Kyrylo KOZLOV  UKRAINE PARTICIPANTS
Mr Hamad AL MANSOORI  UNITED ARABIC EMIRATES PARTICIPANTS
Ms Calli DOGETT   USA PARTICIPANTS
Ms Megan RITCH  USA PARTICIPANTS
Mr Ryan JOHNSON  USA PARTICIPANTS
Ms Ma. Pia BANALES  URUGUAY PARTICIPANTS
Mr Rodrigo SALAMANO URUGUAY PARTICIPANTS
Ms Komola SHARIPOVA UZBEKISTAN PARTICIPANTS
Mr Zafar ANVAROV UZBEKISTAN PARTICIPANTS
Ms Sydney PAUL  VIRGIN ISLANDS PARTICIPANTS
Mr Leon HUNT VIRGIN ISLANDS PARTICIPANTS
Ms Yara HANSSEN  ZIMBABWE PARTICIPANTS
Mr Jonathan RUWUYA  ZIMBABWE PARTICIPANTS
Mr Theo BREUERS (NED) THE NETHERLANDS LIVE STREAMING
Mr Dorre BREUERS (NED) THE NETHERLANDS LIVE STREAMING
Ms Kalomoira NIKOLOPOULOU GREECE IOA PREMISES
Ms Ourania GREZI GREECE LIBRARY
Ms Antonia BORBOTSIALOU GREECE IOA STAFF
Ms Marilena KATSADORAKI GREECE IOA STAFF
Mr Christos SKALIARAKIS GREECE IOA STAFF
Ms Stella TACHTARA GREECE IOA STAFF
Dr Vassiliki TZACHRISTA GREECE IOA STAFF
Ms Roula VATHI GREECE IOA STAFF
Mr Panagiotis TRIKALIOTIS GREECE IOA STAFF
Mr Evangelos FRIGGIS GREECE TECHNICAL DEPARTMENT
Mr Panos GIANNARAS GREECE TECHNICAL DEPARTMENT
Mr Konstantinos KARADIMAS GREECE TECHNICAL DEPARTMENT
Mr Konstantinos ZACHOS GREECE HELLENIC RED CROSS
Mr Nikos GIATRAS  GREECE HELLENIC RED CROSS
Ms Eleni CHALIOTI GREECE HELLENIC RED CROSS
Ms Panagiota VERGANELAKI GREECE HELLENIC RED CROSS
Mr Ioannis FOTAKOPOULOS GREECE HELLENIC RED CROSS